OK Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Drewno w łazience: jak to zrobić dobrze

Kilkanaście lat temu, kiedy po raz pierwszy pojawiły się propozycje wykorzystania drewna w łazience, był to surowiec zarówno trudno dostępny, jak i drogi. Nie każdy był też fanem drewna egzotycznego czy przytłaczającego stylu kolonialnego. Na szczęście pojawiły się inne rozwiązania i teraz można zaprojektować łazienkę w zasadzie w dowolnym stylu, wykorzystując drewno do dekoracji.

Podłoga z drewna w łazience

To najprostszy sposób na wprowadzenie drewna. Poza odmianami egzotycznymi, można wybrać też bliższe nam geograficznie odmiany, jak buk, dąb czy modrzew, ale trzeba pamiętać, że deski muszą być specjalnie przygotowane jeszcze przed montażem, a po montażu konieczna jest impregnacja i zabezpieczenie np. olejem. Tego typu działania najlepiej zostawić fachowcom.

Meble z drewna w łazience

Kolejnym dobrym pomysłem na wprowadzenie tego surowca do łazienki są drewniane meble. Tutaj jedynym ograniczeniem jest powierzchnia pomieszczenia. Jeśli masz dużą łazienkę, lekki drewniany parawan oddzielający część toaletową od kąpielowej może pięknie wyglądać. Szafka lub otwarte półki z drewna to sensowny dodatek, podobnie jak wieszak na ubrania. Meble powinny być odpowiednio zabezpieczone – najlepiej zaznaczyć przy zakupie, gdzie zamierzasz je postawić. Wtedy sprzedawca będzie mógł doradzić najlepszy impregnat, który nie zmieni koloru drewna, a zapewni trwałość mebla.

Z czym łączyć drewno w łazience?

O ile kiedyś ciemne drewno egzotyczne w zasadzie wymuszało wprowadzenie kolonialnych elementów wystroju, o tyle teraz wykorzystanie drewna na podłodze nie oznacza już przywiązania do konkretnej stylistyki. Drewno będzie doskonale pasować do łazienki w stylu hygge z jej neutralnymi kolorami. Łazienka w stylu japońskim to kolejny dobry kierunek – naturalne materiały i rośliny doskonale pasują do drewna.

Jeśli jednak marzy Ci się łazienka w innym stylu czy kolorystyce, możesz poszukać metod wprowadzenia elementów drewnianych. Jeśli nie podłoga z drewna, to może rama lustra, tacki na kosmetyki albo rustykalne drewniane wiadro?

Drewno w łazience - jaka kabina prysznicowa?

Najlepiej zakonserwowane drewno na podłodze nie powinno stykać się z wodą częściej, niż to konieczne, więc nie polecamy tutaj rozwiązań typu walk-in, ale klasyczne kabiny prysznicowe SanSwiss. Szczególnie polecamy kolekcję Cadura, łączącą ergonomię z wyszukanym, a przy tym dyskretnym wyglądem modeli. Do wyboru są zarówno modele z drzwiami uchylnymi, jak i przesuwnymi – szczególnie te ostatnie mogą być dobrym wyborem do łazienki, w której dominuje drewno.
wstecz