Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

Pielęgnacja powierzchni powlekanych

Zachowaj połysk powierzchni metalowych na lata

Powierzchnia profili, uchwytów, zawiasów oraz armatura wykonana jest z reguły z chromowanego mosiądzu lub anodowanego aluminium. Aby móc na długo zachować ich walory estetyczne, należy uwzględnić poniższe wskazówki pielęgnacji:

Powierzchnie chromowane
Dla regularnej pielęgnacji wystarczy czyszczenie wodą, mydłem lub płynem do zmywania i miękką ściereczką. W celu usunięcia osadów z kamienia, zalecane jest używanie dostępnych na rynku środków do czyszczenia urządzeń sanitarnych na bazie kwasu cytrynowego.

Zalecane jest stosowanie tylko specjalistycznych środków czystości
Informacja o specjalistycznym przeznaczeniu środków czystości i ich stosowaniu na odpowiednich powierzchniach jest umieszczona na etykiecie produktu. Należy dokładne zapoznać się z możliwościami ich stosowania i odpowiednim dozowaniem.
Po czyszczeniu należy zawsze spłukać powierzchnię oraz armaturę czystą wodą, a następnie osuszyć miękką i suchą ściereczką.

Unikanie określonych składników aktywnych
Niektóre środki czyszczące zawierają składniki, które mogą doprowadzić do trwałych szkód powierzchni powlekanych oraz armatury. Do tych składników należą:


Nie należy stosować środków czystości, które zawierają powyższe składniki. Wchodzą one bowiem w reakcję z powlekaną powierzchnią i mogą doprowadzić do jej nieodwracalnego uszkodzenia. Nie należy również mieszać ze sobą różnych środków czystości, ponieważ może dojść do reakcji chemicznej zawartych w nich składników, a także wytworzenia się szkodliwych dla zdrowia oparów.

Zalecamy używanie miękkich ściereczek, które nie pozostawiają kosmyków ani włosków. Nie należy stosować gąbek i ściereczek z szorstkimi powierzchniami, szczególnie niewskazanych do czyszczenia delikatnych powierzchni.
Pielęgnacja powierzchni szklanych

Pielęgnacja powierzchni szklanych

Jak należy pielęgnować szkło, aby przedłużyć jego żywotność?

Dzięki powłoce AQUAPERLE czyszczenie powierzchni szklanych jest znacznie łatwiejsze, należy jednak pamiętać o regularnej pielęgnacji szkła by móc jak najdłużej cieszyć się jego przezroczystością:

Środki czyszczące

Specjalne środki czyszczące SanSwiss do stosowania podczas czyszczenia kabin z systemem AQUAPERLE

GLASS CLEANER

GLASS CLEANER

Profesjonalny środek do czyszczenia szkła kabin prysznicowych z powłoką AQUAPERLE. Nadaje długo utrzymujący się lśniący połysk. Czyści bez pozostawiania smug i jest wyjątkowo delikatny.
POWER CLEANER

POWER CLEANER

Profesjonalny środek do czyszczenia kabin prysznicowych. Skutecznie usuwa mocne zabrudzenia i osady z kamienia. Szczególnie polecany do szkieł pokrytych zabezpieczającą powierzchnią AQUAPERLE.
PROTECT CLEANER

PROTECT CLEANER

Profesjonalny środek do czyszczenia i pielęgnacji kabin prysznicowych. Efektywna ochrona i konserwacja szkła z zabezpieczającą powierzchnią AQUAPERLE. Zapewnia higieniczną czystość oraz pozostawia przyjemny zapach.
Metalowa ściągaczka

Metalowa ściągaczka

Ściągaczka ze stali nierdzewnej + uchwyt mocujący
Plastikowa ściągaczka

Plastikowa ściągaczka

CLEAN & SHINE

CLEAN & SHINE

Pasta do pielęgnacji i czyszczenia brodzików prysznicowych SanSwiss zrobionych z wysokiej jakości konglomeratu