Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

Prysznic walk-in: zalety i wady

Kwiecień 2020, autor: Michał Swoboda, doradca klienta
Chromowany dekor na szkle w kabinie walk-inNowocześnie wyglądający, łatwy w czyszczeniu, ale czy odpowiedni dla wszystkich? Dziś omawiamy prysznic walk-in, jego zalety i wady.

Jak wygląda prysznic walk-in?

Pozornie prysznic tego rodzaju to tylko tafla szkła, oddzielająca łazienkę od części stricte kąpielowej. Ale to tylko jedna z możliwości. W ofercie marki SanSwiss znajdziesz o wiele bardziej intrygujące rozwiązania, jak tafla szkła pokryta  chromowanym dekorem imitującym gałęzie drzew czy częściowo nieprzejrzysta szklana ściana.

Dodatkowo, prysznic tego rodzaju to brak barier architektonicznych, jak progi, schodki czy drzwi, co docenią osoby w podeszłym wieku czy mające trudności z poruszaniem się.

Czy prysznic walk-in pasuje do małej łazienki?

Chociaż większość wizualizacji prezentowanych w magazynach wnętrzarskich promuje duże pokoje kąpielowe, to pamiętajmy, że nie jest to jedyny typ łazienki. Większość z nas ma do dyspozycji ograniczoną przestrzeń – i tutaj prysznic walk-in pasuje doskonale. Dlaczego? W tekście o ergonomii w łazience pisaliśmy o konieczności zarezerwowania przestrzeni na otwieranie drzwi do kabiny prysznicowej czy na wyjście z wanny. Tutaj nie trzeba obliczać, gdzie skończą się drzwi, bo cały prysznic to prostokąt wyznaczony na podłodze, oddzielony szklaną taflą.

Dodatkowo, prysznic walk-in zwykle ma neutralny kolor i kształt, więc nie starzeje się. Jeśli znudzą Ci się dodatki, jakie wybierzesz do łazienki, możesz bez problemu przejść od łazienki w stylu hygge do chłodnych wnętrz industrialnych.

O czym pamiętać, wybierając prysznic walk-in?

W zasadzie jedyne, co trzeba mieć w pamięci, rozważając prysznic tego rodzaju, to konieczność montażu odpowiedniego odprowadzenia wody. Wpuszczony w posadzkę brodzik gwarantuje odpowiednie nachylenie, ale łazienka musi mieć odpowiednią wentylację. Prysznic typu walk-in generuje bowiem więcej pary i wilgoci, bo gorące powietrze rozchodzi się prawie bez przeszkód po całym mieszkaniu.
Zobacz podobne artykuły
  1. Kabiny prysznicowe – czym różnią się między sobą
  2. Rodzaje brodzików prysznicowych
  3. Prysznic z deszczownicą czy ze słuchawką? Co wybrać?
Zobacz wszystkie artykuły