Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

Parawany nawannowe – kiedy są strzałem w dziesiątkę?

Styczeń 2021, autor: Adrian Swoboda, doradca klienta
Parawany EASY to prostota i elegancjaPrysznic czy wanna? To jeden z podstawowych dylematów, z jakimi trzeba się zmierzyć podczas remontu łazienki. Niestety jedynie niektóre wnętrza mają powierzchnię pozwalającą na montaż jednego i drugiego. Na szczęście są jeszcze parawany nawannowe stanowiące kompromis łączący zalety obu rozwiązań.

Instalacja dobrego parawanu nawannowego usatysfakcjonuje zarówno zwolenników długich kąpieli, jak i tych, dla których liczy się szybkość. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej temu, jak wyglądają parawany, a także gdzie i dlaczego sprawdzą się najlepiej.

Spis treści
  1. Czym jest parawan nawannowy i jakie są jego rodzaje?
  2. Największe zalety parawanów nawannowych
  3. Rozwiązanie czysto praktyczne? Niekoniecznie!

Czym jest parawan nawannowy i jakie są jego rodzaje?

Jak sama nazwa wskazuje, parawan montuje się na wannie. Dzięki niemu można swobodnie wziąć w wannie prysznic bez obawy o to, że zachlapane będą ściany i podłoga. Parawan nawannowy jest przede wszystkim praktycznym elementem wyposażenia, ale jeśli wybierze się odpowiedni model, który będzie współgrał z aranżacją łazienki i wpłynie na jej estetykę.

Przeglądając oferty sklepowe, łatwo zauważyć, że modele bardzo się między sobą różnią. Mało tego, nie wszystkie można zamontować na tę samą wannę. Jedną z uniwersalnych opcji są parawany harmonijkowe. Ich wielkość może się różnić w zależności od tego, jaki jest wymiar wanny. Składają się z kilku elementów i nie wymagają montażu żadnych dodatkowych prowadnic. Innym powszechnym typem są parawany przesuwne, które mogą być jedno, bądź kilkuczęściowe.

Przy wannie prostokątnej ciekawą opcją są parawany wahadłowe. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów te są zawsze jednoelementowe i obracają się wokół własnej osi.
Parawany nawannowe – kiedy są strzałem w dziesiątkę?

Największe zalety parawanów nawannowych

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest wspomniana możliwość połączenia prysznica z wanną. Wśród domowników najczęściej są zwolennicy i jednego i drugiego rozwiązania. W większości łazienek jest niemożliwe, by postawić i prysznic i wannę jednocześnie. Wynika to z jednej strony z braku miejsca, a z drugiej z dodatkowych kosztów. Zatem parawan nawannowy to oszczędności, lepsza organizacja przestrzeni i możliwość korzystania z różnych form kąpieli – wilk syty i owca cała.

Wracając na moment do organizacji przestrzeni, kiedy w łazience znajduje się mniej sanitariatów, znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości. A to w dzisiejszym świecie, gdzie czas jest na wagę złota, jest bardzo istotne. Co prawda, szybki prysznic można wziąć w wannie, kiedy parawanu nie ma. Jednak wtedy bardzo uważa się na to, w którą stronę jest skierowany strumień wody, a po samej kąpieli trzeba przetrzeć powierzchnie. Podłoga, lustra, czy ściany najczęściej będą całe mokre. I w tym miejscu wyłaniają się kolejne dwie zalety parawanów – wygoda i mniejszy bałagan. Branie prysznicu jest z pewnością bardziej komfortowe, kiedy nie trzeba będzie tak kontrolować każdego ruchu. Zamiast tego można rozkoszować się przyjemną kąpielą.

Rozwiązanie czysto praktyczne? Niekoniecznie!

To prawda, że najważniejszym motywem montażu parawanu nawannowego jest jego funkcjonalność. Jednak nie jest on tylko praktycznym elementem wyposażenia. Stawiając na dobry model, można zadbać o jeszcze większą estetykę wnętrza. Interesujący design, w połączeniu z wysokiej jakości materiałem sprawia, że aranżacja jest ładniejsza i wydaje się lepiej przemyślana.

Co ciekawe, parawany nawannowe podkreślają charakter każdego wystroju, a jednocześnie można je wykorzystać przy różnych stylach aranżacyjnych. Szczególnie efektownie komponują się ze stylem nowoczesnym, skandynawskim i minimalistycznym. Mimo to warto pokusić się o to rozwiązanie przy okazji innych wystrojów. Przeglądając modele marki SanSwiss, zyskuje się ogromny wachlarz możliwości. Do wyboru są różne warianty szkła, liczba elementów, rozmiar profili i ich kolor.

Parawany nawannowe SanSwiss – propozycje dla wymagających

Parawan parawanowi nierówny, więc chcąc zaopatrzyć się w rozwiązanie funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, należy stawiać na produkty dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Propozycje SanSwiss takie właśnie są.

Przede wszystkim do wyboru jest kilka linii produktów. Inna jest ich kolorystyka, sposób użytkowania, czy wspomniana już liczba elementów. Design każdej serii wyróżnia się od pozostałych i pasuje do innego wystroju. Dzięki temu bez problemu znajdzie się model idealnie komponujący się z wanną i całą aranżacją.

Oprócz tego parawany nawannowe wyprodukowano z 6 milimetrowego szkła hartowanego, co oznacza, że są trwałe, bezpieczne i estetyczne. Szkło hartowane w połączeniu ze stylowymi profilami zaowocowały powstaniem prestiżowych i eleganckich rozwiązań. Producent pomyślał o wszystkich potrzebach użytkowników, w tym o komforcie korzystania i łatwości utrzymania w czystości. Właśnie z tego względu w standardzie jest polimerowa powłoka AQUAPERLE zapobiegająca powstawaniu osadów. Jej struktura sprawia, że krople wody nie osadzają się na szkle. Tym samym pielęgnacja jest znacznie prostsza niż przy zwykłym prysznicu, gdzie powłoki ochronnej nie ma.
Zobacz podobne artykuły
  1. Wanna z parawanem - w jakiej łazience się sprawdzi?
  2. Parawan nawannowy dwuczęściowy składany
  3. Parawan nawannowy - szklany czy plastikowy? - Podpowiadamy
  4. Wanna w małej łazience - czy to możliwe?
Zobacz wszystkie artykuły