Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

Łazienka w stylu eko - trzy zasady

Czerwiec 2020, autor: Kolobius Ewelina, doradca klienta
eko łazienkaEko może oznaczać zarówno ekologię, jak ekonomię – a łazienka w stylu eko to projekt zarówno funkcjonalny, jak oszczędny, ale też estetyczny. Jak to wszystko pogodzić? Mamy dla Was krótki poradnik!

Łazienka w stylu eko: oszczędne urządzenia

Jednym z filarów ekologii jest redukowanie zużycia. W łazience można to osiągnąć na kilka sposobów. Najprostszy i najczęściej stosowany to perlator w kranie – sitko napowietrza wodę, dzięki czemu zużywamy jej mniej, czy to myjąc ręce, czy biorąc prysznic. Skoro mowa o prysznicu – jest on o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż wanna, bo w naturalny sposób ogranicza zużycie wody. Jeśli tylko możesz, wybierz prysznic. Polecamy nasz poradnik: „Prysznic czy wanna: jak dobrze wybrać”.

Warto też poszukać natryskowej baterii termostatycznej. Dzięki ustawieniu stałej temperatury wody nie marnuje się za każdym razem czasu na jej dopasowanie siebie. To też oszczędność.

Łazienka w stylu eko: produkty z gwarancją

Ważne jest również, żeby rozsądnie podejść do kwestii gwarancji na produkty, które wybieramy. Kabiny prysznicowe SanSwiss są objęte gwarancją 2+3, co daje łącznie aż pięć lat gwarancji na produkt. Wybór wysokiej jakości produktu może początkowo wydawać się nieoptymalny, jak chodzi o gospodarowanie środkami, ale długa, bezproblemowa eksploatacja to niewątpliwy plus.

Łazienka w stylu eko: detale wystroju

Jak chodzi o kolorystykę i styl, łazienka eko to naturalne barwy i kształty, a także materiały. Polecamy nasz poradnik „Drewno w łazience: jak to zrobić dobrze”. Jeśli jednak wolisz dodatki z kamienia czy odsłonięcie cegieł na jednej ze ścian, to też bardzo dobry kierunek. Polecamy też poradnik „Łazienka w stylu hygge” – tak naprawdę to pokrewny kierunek w projektowaniu i z pewnością coś Cię zainspiruje.
Zobacz podobne artykuły
  1. Jak oszczędzać wodę w domu?
  2. Łazienka w stylu prowansalskim
  3. Perlator - co to jest, jak działa i czy warto go kupić
  4. Zużycie wody prysznic a wanna - co się bardziej opłaca?
Zobacz wszystkie artykuły