OK Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Kabina prysznicowa przesuwna – czy to coś dla Ciebie?

Najlepsze rozwiązanie dla Twojej łazienki to taki, które odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom wynikającym z powierzchni pomieszczenia. Kabina prysznicowa to coś, co wybiera się na lata – warto więc poświęcić czas na rozważenie, co jest dla Ciebie najważniejsze. Kabiny prysznicowe przesuwne to dobre rozwiązanie z kilku powodów.

Dlaczego warto wybrać kabinę prysznicową przesuwną?

Największą zaletą tego rodzaju kabiny jest oszczędność miejsca – pisaliśmy o tym w naszym artykule o łazience na poddaszu. Jeśli masz niewielką łazienkę, kabina prysznicowa przesuwna będzie najlepszym wyjściem, bo nie musisz dodawać miejsca na otwieranie drzwi do kabiny. Tuż obok kabiny możesz umieścić szafkę lub półki na kosmetyki czy ręczniki – będą na wyciągnięcie ręki.

Druga ważna zaleta takiego rodzaju kabiny to łatwiejsze utrzymanie czystości i brak zacieków na podłodze. Wiele osób decyduje się na ciepłą podłogę z drewna egzotycznego zamiast chłodnych kafli, ale nawet najlepiej zaimpregnowane drewno nie lubi wody, a przy otwieranych drzwiach to nieuniknione.

Kabina prysznicowa przesuwna z mlecznego szkła lub szkła z dekoracyjnym nadrukiem to też sposób na zachowanie prywatności, jeśli łazienka połączona jest z toaletą. Kabiny prysznicowe SanSwiss można zamówić w wielu wariantach wzorów naniesionych w trwały sposób na szkle hartowanym – nawet w wersji lustrzanej!

Czyszczenie kabiny prysznicowej przesuwnej

Każda kabina prysznicowa cieszy oko tylko wtedy, kiedy jest czysta, bez nieestetycznych zacieków, śladów po mydle, nie mówiąc o pleśni. Konieczne jest regularne czyszczenie. Co ważne, kabiny prysznicowe SanSwiss mają szkło fabrycznie pokrywane polimerową powłoką AQUAPERLE, której specjalna struktura sprawia, że woda spływa po powierzchni szkła wyłącznie w postaci pojedynczych kropli redukując do minimum możliwość osadzania się zanieczyszczeń. Powłoka AQUAPERLE ułatwia codzienną pielęgnację i utrzymanie kabiny w czystości. Pozwala na zachowanie przezroczystości szkła i cieszenie się nim przez długie lata.
wstecz