Kabina prysznicowa bez brodzika

Lipiec 2020, autor: Paweł Kołakowski, doradca klienta
Łazienka z prysznicem bez brodzika to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w łazienkach o niewielkim metrażu lub w dużych, przestrzennych salonach kąpielowych. Jaką wybrać – walk-in czy wnękową? Co warto wiedzieć o prysznicach bezbrodzikowych? Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje – sprawdź!

Kabina prysznicowa bez brodzika to pomysł na nowocześnie i komfortowo urządzoną łazienkę. Nowoczesne projekty domów i aranżacje łazienek stawiają na minimalizm oraz rozwiązania pozbawione zbędnych elementów konstrukcyjnych. Prysznic bez brodzika może mieć dowolny kształt: prostokątny, kwadratowy, półokrągły lub trójkątny. Co ważne, kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest bezpośrednio na płytkach. Takie rozwiązanie wymaga montażu odpływów w podłodze i wykonania spadku w posadzce.
Kabina prysznicowa bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika typu walk-in

Kabiny typu walk-in umożliwiają stworzenie przestrzeni prysznicowej szytej na miarę. Mogą być wykonane ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. Otwarte i nieograniczające przestrzeni kabiny walk-in mogą być zamontowane we wnęce ściennej lub w narożniku łazienki. Stawiamy je bezpośrednio na podłodze. Nie mają prowadnic, drzwi ani rolek. Jest to tani sposób na wyposażenie łazienki. Więcej o zaletach i  wadach tego rozwiązania przeczytaj w naszym poradniku o kabinach walk-in.

Wnękowa kabina prysznicowa bez brodzika

Prysznic bezbrodzikowy łatwo urządzić we wnęce. Wnęka kąpielowa odgrodzona drzwiami to dobre rozwiązanie do trudnych aranżacyjnie wnętrz, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie miejsca poprzez zamocowanie wyłącznie drzwi przesuwnych lub uchylnych do dwóch ścian łazienki. Bezprogowe skrzydła drzwiowe prysznica subtelnie wykończą wnętrze łazienki.

Dobrym rozwiązaniem do kabin bez brodzika są panele prysznicowe. Mogą być wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego i różnią się od systemów prysznicowych tym, że mają dołączone dodatkowe dysze do hydromasażu. Całość ukryta jest pod zabudową, której kształt, kolor i materiał możemy dobrać zależnie od naszych upodobań.

Producenci kabin prysznicowych proponują szeroką ofertę wymiarów, dzięki czemu łatwo dopasujemy parametry drzwi wnękowych do technicznych możliwości naszej łazienki. W przypadku wszelkich skosów lub nierówności ścian mamy możliwość zamówienia drzwi pod ściśle określony wymiar. SanSwiss oferuje swoim klientom wsparcie technologiczne i dopasowanie wariantu montażu do indywidualnych potrzeb.

Kabina prysznicowa bez brodzika – czy to dobry wybór?

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika pozbawione są elementów konstrukcyjnych, takich jak prowadnice, rolki i zawiasy. Cechuje je prosta forma, brak ornamentów i uniwersalność. Odpływ wodny montowany jest w posadzce i może być niemal niezauważalny, np. obudowany płytkami ceramicznymi, lub komponować się ze stylistyką wnętrza. Zainstalowane w podłodze odpływy mogą być liniowe, punktowe lub łukowe, a otaczająca je posadzka powinna mieć zachowany spływ, który umożliwi sprawne odprowadzanie wody do rur kanalizacyjnych. Rezygnując z brodzika, zyskujemy łatwą w użytkowaniu, szczególnie dla dzieci i osób starszych, strefę natryskową. Podłoga pozbawiona jest barier architektonicznych i tworzy jednolitą taflę na powierzchni całej łazienki, dzięki czemu pomieszczenie staje się optycznie większe. Brak brodzika jest także ułatwieniem w utrzymaniu czystości, ponieważ system ten pozbawiony jest wszelkich szczelin, w których mógłby osadzać się brud i kamień.
Zobacz podobne artykuły
  1. Łazienka dla niepełnosprawnych - co musisz wiedzieć?
Zobacz wszystkie artykuły