Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

Kim jesteśmy

Grupa SanSwiss to międzynarodowy holding z siedzibą w Härkingen w Szwajcarii z ponad trzydziestoletnią tradycją na rynku kabin prysznicowych. Dzięki naszej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii produkcji, jesteśmy w stanie stworzyć kabinę idealną, która zadowoli gusta nawet najbardziej wymagającego klienta.
SanSwiss Hrkingen
SanSwiss Jin
SanSwiss

Grupa RONAL

SanSwiss Group jest częścią międzynarodowego koncernu RONAL GROUP - jednego z wiodących producentów felg ze stopu metali lekkich do samochodów i pojazdów użytkowych o zasięgu globalnym. Przedsiębiorstwo stawia na bliskość klienta, innowacyjność i optymalizację jakości na skalę europejską. Miliony kierowców poruszają się na kołach z felgami RONAL. Jest wieloletnim partnerem firm z branży motoryzacyjnej, takich jak: Audi, BMW, Ferrari, Ford, Lamborghini, Mercedes-Benz, Porsche, Volkswagen i innych, a felgi marki RONAL spełniają nawet najbardziej rygorystyczne wymogi producentów.

RONAL GROUP stale się rozwija i obecnie produkuje ponad 17 milionów felg rocznie. Zaawansowane technologicznie linie produkcyjne zaliczają się do najnowocześniejszych w branży i są certyfikowane według najnowszych systemów zarządzania jakością i ochroną środowiska. Wewnętrzne centra badań i rozwoju gwarantują krótki czas realizacji procesów przy zachowaniu najwyższej jakości. Siedziba główna koncernu znajduje się w Szwajcarii. W całej grupie pracuje łącznie ponad 5500 osób.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wyposażania nowych pojazdów RONAL GROUP stale wyznacza nowe standardy także na rynku akcesoriów motoryzacyjnych. Wraz z markami RONAL i SPEEDLINE CORSE oferowana jest szeroka paleta produktowa, adresowana do wszystkich grup docelowych.

Dzięki marce SPEEDLINE TRUCK grupa oferuje również szeroką gamę kutych felg ze stopu metali lekkich, przeznaczonych do pojazdów użytkowych, przyczep i autokarów.

www.ronalgroup.com

Historia SanSwiss

Lata 1981 - 1999

W roku 1981 Karl Wirth, założyciel Ronal, decyduje o rozszerzeniu profilu działalności koncernu. Ma zamiar rozwijać potencjał przedsiębiorstwa w nowej dziedzinie, niezwiązanej z przemysłem motoryzacyjnym. W położonym w pobliżu niemieckiej granicy mieście Bitche we Francji firma Ronal stawia swoje pierwsze kroki w branży sanitarnej produkując prototypowe modele kabin prysznicowych.

1999

Podobnie jak w przypadku felg aluminiowych również kabiny prysznicowe odnoszą sukces na rynku dzięki innowacyjnej konstrukcji, estetycznemu wzornictwu oraz doskonałej jakości. Wobec nieustającego rozwoju na rynkach Francji i Niemiec kolejnym naturalnym posunięciem jest wykorzystanie innych fabryk grupy Ronal do wytwarzania armatury sanitarnej. Koncern rozpoczyna produkcję w miejscowości Jicin w Czechach.

2000

Zwiększona zdolność produkcyjna pozwala rozpocząć sprzedaż na nowych rynkach w Europie. Powstają nowe oddziały przedsiębiorstwa w Hiszpanii oraz Polsce, a produkty marki Ronal docierają również na inne rynki, m.in. na Słowację oraz Węgry.

2001

Po osiemnastu miesiącach produkcji kabin w Jicinie zapada decyzja o wybudowaniu osobnej, najnowocześniej w Europie hali produkcyjnej. Ten obiekt liczący ponad 10.000 m2 istotnie zwiększa moce produkcyjne Ronala umożliwiając wprowadzenie na rynek nowych serii naszych produktów cechujących się najwyższą jakością wykonania.

2009

Sukcesy marki Ronal na europejskim rynku skłaniają do reorganizacji koncernu. Powstaje nowa spółka holdingowa, a część przedsiębiorstwa zajmująca się produkcją i sprzedażą kabin prysznicowych przekształca się w spółkę SanSwiss. W związku z coraz większą popularnością naszych produktów na istniejących rynkach, zwiększa się zainteresowanie marką SanSwiss w innych krajach takich jak: Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Austria, Rosja i Rumunia.

2010 - 2011

W odpowiedzi na wzrost sprzedaży kabin prysznicowych na rynku europejskim, w styczniu 2010r. powstaje nowy oddział SanSwiss w mieście Timisoara w Rumunii. Jest to nie tylko nowy zakład produkcyjny, ale również centrum logistyczne umożliwiające poszerzenie dystrybucji naszych produktów w krajach bałkańskich. Posiadając szesnaście oddziałów oraz siedem filii koncern SanSwiss rozwinął się w jednego z największych w Europie dostawców armatury sanitarnej. Nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie produktów, które cieszą imponującym wyglądem, a użyta technologia umożliwia zachowanie pełni komfortu oraz maksimum bezpieczeństwa.

2020

Inwestowanie w przyszłość: SanSwiss zbudował nowoczesny kompleks produkcyjno-logistyczny w Jičínie w Czechach. Nowa hala wielofunkcyjna jest ważnym krokiem w realizacji długoterminowego celu strategicznego firmy, jakim jest maksymalizacja wydajności produkcji, magazynowania i kompletnego systemu logistycznego całej międzynarodowej grupy. Prawie 200 milionowa inwestycja znacznie zwiększyła powierzchnię produkcyjną, magazynową i biurową z pierwotnych 9500 do ponad 18600 metrów kwadratowych. Umożliwia to efektywną reorganizację przepływu materiałów i produktów końcowych, a w rezultacie zwiększenie szybkości i elastyczności dostaw do klientów w całej Europie. Ponadto najnowocześniejsze wyposażenie techniczne nowej hali wiąże się z poprawą jakości wszystkich wytwarzanych produktów.

W dalszym ciągu kładziemy duży nacisk na stosowanie wyłącznie najwyższej jakości komponentów, na techniczne wyrafinowanie każdego produktu i na precyzje każdego szczegółu. Jest to jedyny sposób na stworzenie kabin prysznicowych i brodzików o wysokiej wartości użytkowej i trwałości, które są typowe dla marki SanSwiss dcenianych przez konsumentów w wielu krajach Europy.

SanSwiss Brand - zaangażowanie w jakość

TV CE ESG Aquaperle
Nasze produkty cechuje nie tylko jedyna w swoim rodzaju szwajcarska precyzja i jakość wykonania, ale również innowacyjność i długotrwała niezawodność zgodna z europejskimi normami jakości. To dzięki tym cechom możemy zapewnić najwyższą jakość obsługi i doradztwo zarówno na etapie wyboru, zakupu jak i podczas montażu kompletnego rozwiązania.

Wszystkie kabiny wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego, odpornego na uderzenia, spełniającego wymogi europejskiej normy bezpieczeństwa EN 12150-1:2000.