OK Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Historia SanSwiss

Lata 1981 - 1999

W roku 1981 Karl Wirth, założyciel Ronal, decyduje o rozszerzeniu profilu działalności koncernu. Ma zamiar rozwijać potencjał przedsiębiorstwa w nowej dziedzinie, niezwiązanej z przemysłem motoryzacyjnym. W położonym w pobliżu niemieckiej granicy mieście Bitche we Francji firma Ronal stawia swoje pierwsze kroki w branży sanitarnej produkując prototypowe modele kabin prysznicowych.

1999

Podobnie jak w przypadku felg aluminiowych również kabiny prysznicowe odnoszą sukces na rynku dzięki innowacyjnej konstrukcji, estetycznemu wzornictwu oraz doskonałej jakości. Wobec nieustającego rozwoju na rynkach Francji i Niemiec kolejnym naturalnym posunięciem jest wykorzystanie innych fabryk grupy Ronal do wytwarzania armatury sanitarnej. Koncern rozpoczyna produkcję w miejscowości Jicin w Czechach.

2000

Zwiększona zdolność produkcyjna pozwala rozpocząć sprzedaż na nowych rynkach w Europie. Powstają nowe oddziały przedsiębiorstwa w Hiszpanii oraz Polsce, a produkty marki Ronal docierają również na inne rynki, m.in. na Słowację oraz Węgry.

2001

Po osiemnastu miesiącach produkcji kabin w Jicinie zapada decyzja o wybudowaniu osobnej, najnowocześniej w Europie hali produkcyjnej. Ten obiekt liczący ponad 10.000 m2 istotnie zwiększa moce produkcyjne Ronala umożliwiając wprowadzenie na rynek nowych serii naszych produktów cechujących się najwyższą jakością wykonania.

2009

Sukcesy marki Ronal na europejskim rynku skłaniają do reorganizacji koncernu. Powstaje nowa spółka holdingowa, a część przedsiębiorstwa zajmująca się produkcją i sprzedażą kabin prysznicowych przekształca się w spółkę SanSwiss. W związku z coraz większą popularnością naszych produktów na istniejących rynkach, zwiększa się zainteresowanie marką SanSwiss w innych krajach takich jak: Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Austria, Rosja i Rumunia.

Lata 2010 - 2011

W odpowiedzi na wzrost sprzedaży kabin prysznicowych na rynku europejskim, w styczniu 2010r. powstaje nowy oddział SanSwiss w mieście Timisoara w Rumunii. Jest to nie tylko nowy zakład produkcyjny, ale również centrum logistyczne umożliwiające poszerzenie dystrybucji naszych produktów w krajach bałkańskich. Posiadając szesnaście oddziałów oraz siedem filii koncern SanSwiss rozwinął się w jednego z największych w Europie dostawców armatury sanitarnej. Nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie produktów, które cieszą imponującym wyglądem, a użyta technologia umożliwia zachowanie pełni komfortu oraz maksimum bezpieczeństwa.