Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

SANSWISS INWESTUJE W INMAN

Härkingen, 12 Wrzesień 2023

SanSwiss, europejski producent kabin prysznicowych, brodzików i innych produktów łazienkowych, inwestuje w rozwiązania smart-home dla zrównoważonych koncepcji prysznicowych i łazienkowych firmy INMAN. Pierwsze innowacyjne rozwiązania francuskiego start-upu INMAN zostały już wdrożone do wielu projektów. Dzięki ich zastosowaniu, klienci zyskali wyjątkowy komfort użytkowania prysznica, jak również oszczędność w postaci zmniejsza zużycia wody do 70 procent i zużycia energii do 50 procent1.

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą INMAN, SanSwiss wyznacza kierunek dla rozwoju nowej generacji inteligentnych i zrównoważonych koncepcji pryszniców i łazienek. Rozwiązania te pozwalają na efektywne kontrolowanie wykorzystania wody i energii, a tym samym radykalnie zmniejszają ich zużycie.

Olivier Gunther i Sebastian Hainz, dyrektorzy generalni SanSwiss, są zadowoleni z uzgodnionego partnerstwa ze start-upem ze Strasburga i wskazują na ogromny potencjał innowacyjnych rozwiązań INMANa.

Sebastian Hainz, dyrektor zarządzający SanSwiss ds. sprzedaży i marketingu:
"Inteligentne i energooszczędne produkty są bardzo ważne, zwłaszcza w łazience. Łazienki odpowiadają za około jedną trzecią do połowy dziennego zużycia wody w gospodarstwie domowym2. Klient końcowy chce aktywnie przyczynić się do odpowiedzialnego wykorzystania ograniczonych zasobów naturalnych w swoim domu, oczywiście, najlepiej bez zmniejszania komfortu życia.

Dzięki zrównoważonej i inteligentnej koncepcji prysznicowej INMAN oferujemy naszym klientom idealne rozwiązanie: do 70% mniejsze zużycie wody i 50% mniejsze zużycie energii podczas każdego prysznica. Idealną temperaturę i ilość wody można wygodnie ustawić z wyprzedzeniem za pomocą cyfrowego panelu lub smartfonu. Jesteśmy podekscytowani dalszymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla łazienek i jednocześnie przekonani, że dzięki INMAN sprostamy wyzwaniu wyposażenia energooszczędnych i inteligentnych łazienek przyszłości.

Dyrektor zarządzający i CEO INMAN Gilles Chantelot potwierdza: "Cieszymy się, że SanSwiss stał się naszym partnerem w zakresie wyposażenia pryszniców i łazienek".

Trwają prace nad innymi zrównoważonymi projektami SMART do łazienki. Planowana jest np. inteligentna wanna, która pozwoli użytkownikom zaprogramować kąpiel z żądaną temperaturą za pomocą smartfonu.

"Szacujemy, że czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić od 400 do 500 euro rocznie, gdy nasze rozwiązania zostaną zastosowane jedynie do prysznica. Istnieje dalszy potencjał oszczędności w przypadku użycia ich przy bateriach, wannach i toaletach. Dowodzi to, że wdrożenie innowacyjnej technologii może zapewnić większy komfort życia, a jednocześnie pomóc chronić nasze zasoby naturalne" - podsumowuje Gilles Chantelot, dyrektor generalny INMAN.

O INMAN
Założony w 2016 roku przez Cédrica Arbogasta i Gillesa Chantelota start-up INMAN z siedzibą w Strasburgu projektuje i sprzedaje innowacyjne inteligentne urządzenia do łazienki.
Produkty INMAN są opracowywane i produkowane we Francji.

INMAN SAS
5 rue Hannah Arendt
FR-67200 Strasbourg
+33 649565926
www.inman.fr

1) Water and energy required for the domestic hot water production and active water recovery. Figures according to technical studies and observations in the field tests of INMAN
2) EEA 2019: Water use at home (europa.eu) EEA 2009: HH07 Household water consumption.doc (europa.eu), BDEW 2022: Trinkwasserverwendung im Haushalt | BDEW
wstecz