Cookies
Potwierdzenie moich wyborów
Zezwolenie na wszystkie

Odrzucenie wszystkich

KUDOS Shower Products Ltd

Härkingen, 13 czerwca 2023

SanSwiss, część grupy RONAL, ogłasza przejęcie Kudos Shower Products Ltd, UK.

SanSwiss, z siedzibą w Härkingen w Szwajcarii, jest głównym europejskim producentem kabin i parawanów prysznicowych oraz innych produktów łazienkowych i wellness, sprzedającym do ponad 17 krajów. Przejęcie uznano za okazję do połączenia dwóch odnoszących sukcesy firm z idealnie uzupełniającymi się produktami; ekspansji na rynku brytyjskim z istniejącymi produktami SanSwiss; potencjał rozszerzenia oferty w Europie dzięki istniejącej gamie produktów Kudos oraz rozwój nowych produktów dzięki połączonym zasobom w ramach powiększonej firmy.

Olivier Gunther i Sebastian Hainz, współzarządzający dyrektorzy SanSwiss, są głęboko przekonani o nowych możliwościach i synergii z Kudos pod parasolem SanSwiss:

"Kudos to znana marka o wyjątkowej reputacji odnośnie produkcji i sprzedaży kabin oraz parawanów prysznicowych w Wielkiej Brytanii. Razem z Kudos dalej poszerzamy nasze kompetencje w kabinach prysznicowych, parawanach prysznicowych i brodzikach dla naszych partnerów i klientów w całej Europie. Spodziewamy się również zwiększenia możliwości i synergii poprzez wykorzystanie marketingu, nowych technologii, rozwojowi produktów i zdolności produkcyjnych. Zarówno firmy, jak i marki będą kontynuować nieprzerwanie niezależne działania sprzedażowe w odpowiednich kanałach i krajach. Jesteśmy przekonani, że to połączenie specjalistycznej wiedzy na wysokim poziomie pozwoli zaoferować klientom jeszcze więcej korzyści i innowacyjne rozwiązania w zakresie pryszniców i łazienek."

Odchodzący dyrektor generalny i założyciel grupy Kudos, Bruce Ledwith, pozostający w firmie w roli konsultanta, komentuje: "Po 23 latach nadszedł nie tylko czas, aby spojrzeć z szerszej perspektywy, ale także rozważyć przyszłość Kudos. Inwestycja SanSwiss zapewnia bezpieczeństwo, znaczne możliwości rozwoju i silne zaangażowanie w utrzymanie i rozbudowę naszych zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii".

SanSwiss jasno dał do zrozumienia, że ich inwestycja dotyczy nie tylko marki Kudos czy udziału w rynku, ale także obecnego zespołu zarządzającego. Kudos Group MD Mark Hill mówi: "Jesteśmy zachwyceni, że możemy stać się częścią SanSwiss i RONAL GROUP, dzięki temu możemy kontynuować budowanie naszej pozycji na rynku brytyjskim. Mamy silny zespół zarządzający z bardzo jasną strategią na przyszłość opartą na ekscytujących nowych produktach i najlepszej w swojej klasie obsłudze klienta. Naszym celem i celem naszych nowych właścicieli jest dalszy rozwój naszej wieloletniej współpracy z naszymi dostawcami i klientami".

Dyrektor ds. sprzedaży, Nick Graville, dodaje: "To naprawdę ekscytujące czasy dla wszystkich zainteresowanych! Mamy teraz dostęp do zasobów i asortymentu produktów, które umożliwią Kudos szybszą ewolucję i będą stanowiły dodatkową wartość dla klientów na brytyjskim rynku łazienkowym".


O SanSwiss:

Grupa SanSwiss to europejski producent kabin, brodzików i innych produktów łazienkowych oraz wellness.

Siedziba grupy znajduje się w Härkingen w Szwajcarii. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Czechach, Włoszech i Rumunii, a wraz z przejęciem firmy Kudos Shower Products także w Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej. SanSwiss sprzedaje swoje produkty głównie w krajach europejskich i wybranych rynkach zagranicznych.

SanSwiss jest częścią szwajcarskiej RONAL GROUP: www.ronalgroup.com

Większa jednostka biznesowa RONAL GROUP jest wiodącym światowym producentem felg ze stopów lekkich i jako producent oryginalnego wyposażenia zaopatruje wszystkich znanych producentów samochodów i pojazdów użytkowych na całym świecie.

SanSwiss Schweiz AG,
Lerchenbühl 3,
CH-4624 Harkingen
+41 62 389 01 40
www.sanswiss.com


O Kudos:

Kudos Shower Products Ltd to brytyjski producent kabin prysznicowych, parawanów, brodzików i systemów do pomieszczeń mokrych. Firma została założona przez Bruce'a Ledwith'a w 1999 roku z zakładem produkcyjnym w Cumbrii, często nazywanym Krainą Jezior oraz magazynem i centrum dystrybucji w Cheshire.

Kudos jest wiodącym niezależnym brytyjskim producentem wysokiej jakości rozwiązań prysznicowych, które są sprzedawane dealerom w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii, bezpośrednio lub za pośrednictwem rozwiniętej sieci dystrybucji. Produkty Kudos są powszechnie uznawane za połączenie wysokiej jakości z doskonałym wzornictwem oraz wiodącym w branży serwisem i wsparciem posprzedażowym.

Kudos Shower Products Ltd
Park Elmsfielda
Holme
Cumbria LA6 1RJ
+44 1539 564141
www.kudosshowers.co.uk


SanSwiss Kudos
wstecz