Glass 1989 i Karol

Härkingen, marzec 2023

SanSwiss ogłasza przejęcie dwóch włoskich firm Glass 1989 i Karol.

Na początku marca 2023 roku szwajcarska firma SanSwiss AG sfinalizowała przejęcie Glass1989 Srl i Karol Italia Srl należących do Grupy Synergia.


Głównym celem przejęcia firm przez SanSwiss jest wejście na włoski rynek kabin prysznicowych, na którym firma do tej pory nie była aktywna. Planowane jest połączenie działań marketingowych oraz wymiana informacji technologicznych i produktowych. Wszystkie firmy i marki będą kontynuować niezależną działalność sprzedażową w odpowiednich kanałach i krajach.

Funkcję Dyrektora Zarządzającego Glass 1989 i Karola będzie nadal pełnić były długoletni właściciel firm - Stefano Boccalon. Będzie on również odpowiadał za rynek włoski. Jako członek Zarządu Grupy będzie także odgrywał aktywną rolę w ekspansji SanSwiss w nadchodzących latach. Stefano wskazuje na doskonałe dopasowanie SanSwiss do włoskich firm: "Będąc od wielu lat jednym z liderów rynku włoskiego w zakresie wysokiej klasy dekoracji, wyposażenia łazienek i stref wellness, z pełną dumą przyłączamy się do organizacji SanSwiss, powiększając w ten sposób istniejące portfolio produktów i usług w sektorze kabin prysznicowych. Jestem szczęśliwy, że wraz z naszymi pracownikami wyruszamy w bardzo obiecującą wspólną przyszłość".

Olivier Gunther i Sebastian Hainz, współzarządzający dyrektorzy SanSwiss:
"W ciągu najbliższych miesięcy chcemy poprawić współpracę ze wszystkimi naszymi europejskimi partnerami i klientami. Glass 1989, podobnie jak Karol, to dobrze znane marki, które zyskały znakomitą reputację na rodzimym rynku, jak również poza Włochami. W ciągu ostatnich lat nastąpił również znaczny rozwój marki SanSwiss. Posiadamy dwa zakłady produkcyjne, a oferowane przez nas wysokiej jakości kabiny prysznicowe oraz pozostałe produkty łazienkowe cieszą się coraz większą popularnością. Jesteśmy przekonani o korzystnym rozwoju grupy w kolejnych latach".


O firmie SanSwiss: Grupa SanSwiss jest odnoszącym międzynarodowe sukcesy producentem kabin i brodzików prysznicowych. Siedziba grupy znajduje się w Härkingen w Szwajcarii. Powiększona grupa obejmuje spółki produkcyjne w Czechach, Włoszech i Rumunii oraz niezależne spółki handlowe we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Czechach, Szwajcarii i Rumunii prowadzące działalność handlową w głównych krajach europejskich i na wybranych rynkach zagranicznych.

Glass 1989 Srl zajmuje się głównie opracowywaniem, produkcją, przetwarzaniem i sprzedażą produktów wellness i innych produktów łazienkowych. Ma ponad 30-letnie doświadczenie operacyjne w tym sektorze. Karol Italia Srl jest spółką zarejestrowaną we Włoszech, zajmującą się meblami łazienkowymi i produktami uzupełniającymi.

Nowa Grupa firm SanSwiss zatrudnia blisko 400 osób.

www.sanswiss.com  |  www.glass1989.com  |  www.karolitalia.comSanSwiss Glass Karol
wstecz